Strona główna » Terapia Autologiczna

Terapia Autologiczna

Terapia autologiczna jest to plan terapeutyczny, opierający się zdolnościach regeneracyjnych organizmu. W trakcie zabiegów nie deponuje się żadnych substancji w głąb skóry.

Terapia autologiczna

Trzy etapy terapii autologicznej

  • Stałe efekty, pozbawione efektów ubocznych.
  • Profilaktyka dla skóry młodej, naprawa dla skóry dojrzałej.
  • Proces składa się z 3 kroków przedstawionych poniżej.
Diagram 3 kroki

Krok pierwszy

Stymulacja

Cele etapu I:

  • wytworzenie znacznej ilości nowych włókien kolagenowych – neokolageneza
  • utworzenie nowych połączeń naczyniowych, dotlenienie tkanki – rewaskularyzacja
  • usunięcie zbędnych depozytów tłuszczowych – lipoliza

metoda: MULTIFALA-THUZZLE

Thuzzle to nowa, innowacyjna technologia termiczna, stworzona do zabiegów estetycznych twarzy, szyi, dekoltu oraz kobiecych okolic intymnych.

Dzięki usieciowanym falom, oddziałującym na aż czterech poziomach skóry, jest to jedna z najbardziej skutecznych i efektywnych technologii, wykorzystywanych w medycynie estetycznej. Posiadane certyfikaty gwarantują satysfakcję i bezpieczeństwo – już od pierwszego zabiegu.

Co wyróżnia Thuzzle spośród urządzeń dostępnych na rynku ?

Większość urządzeń dostępnych dotychczas na rynku opiera się głównie na wykorzystywaniu jednego rodzaju długości fali mono lub bipolarnych, ograniczając znacznie możliwości przenikania. Inaczej dzieje się w przypadku Thuzzle- technologia Multifali działa jednocześnie na skórze jak i tkance podskórnej dając efekt liftingu i redukcji tkanki tłuszczowej. Jest jedynym na świecie urządzeniem będącym w stanie dostarczyć cztery różne strumienie energii na czterech różnych głębokościach.

Sekret działania Thuzzle

Thuzzle równomiernie uwalnia energię i powoduje dostarczenie ciepła do tkanek dzięki wykorzystaniu zjawiska diatermii. Thuzzle poprawia dotlenienie, odżywienie oraz mikrocyrkulację, zapewnia odmłodzenie skóry, podnosi poziom elastyczności, powoduje lipolizę i daje efekt drenażu.

Za sprawą thuzzle dochodzi do skrócenia i zagęszczenia włókien kolagenowych, co daje natychmiastowy efekt liftingu. Działanie ciepła powoduje remodeling skóry właściwiej, stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i elastyny.

Energia generowana przez Thuzzle podgrzewa tkankę tłuszczową doprowadzając do zmniejszenia jej objętości. Ciepło generowane przez Multifale powoduje selektywną termolipolizę, dochodzi do rozpadu trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które za sprawą zwiększonego krążenia krwi oraz przyspieszonego metabolizmu zostają usunięte z organizmu.

Skuteczność zabiegów została zweryfikowana przy pomocy serii testów z wykorzystaniem ultrasonografii wysokich częstotliwości. Dowiedziono, że pod wpływem działania Thuzzle już po 37 dniach od pierwszego zabiegu wykonanego na obszarze szyi, zwiększyła się grubość skóry, a jej gęstość wzrosła niemal dwukrotnie. Potwierdzono także 30% spadek cellulitu na udach już po trzech zabiegach.

Nieograniczone możliwości

Thuzzle służy nie tylko do odmładzania skóry i redukcji tkanki tłuszczowej ale także sprawdza się w przypadku zabiegów ginekologicznych. Dzięki Thuzzle możliwa jest powierzchowna i głęboka rewitalizacja sromu i pochwy.

Multifala jest również ratunkiem w przypadku nieudanego zabiegu z kwasem hialuronowym. Pod wpływem generowanego ciepła łatwo pozbyć się niepożądanych efektów zabiegu.

Bezpieczeństwo i komfort pacjenta

Terapia z wykorzystaniem Thuzzle nie wymaga specjalnych przygotowań do zabiegu, ani nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym, wywołującym jedynie przyjemne uczucie ciepła.

Krok drugi

Wytworzenie 

Cele etapu II

  • Wytworzenie nici autologicznej – mikroprzeszczep włókien kolagenowych

metoda: NEEDLE SHAPING

Needle Shaping

Zabieg mikoprzeszczepu włokien kolagenowych, polegający na wytworzeniu nici autologicznej

Odbywa się to dzięki trakcji przez specjalną, bardzo cienką igłę, podobną do tej używanej w akupunkturze,  przez którą płynie prąd z możliwością modyfikacji podstawowych parametrów (modulacja szerokości impulsu i częstotliwość powtarzania impulsu). 

Prądy mieszane, wzmocnione wzajemnym oddziaływaniem, dostosowane do natężenia, którego pacjent nie odczuwa, z wyjątkiem pewnych szczególnie wrażliwych miejsc, lekko wysuszają elastyczne włókna skóry właściwej i sprawiają, że zaczepiają się one o igłę i wiążą razem tworząc trwały efekt.

Następnie zwijają się z niezwykłą delikatnością, aż utworzą coś na kształt wrzeciona z autologicznego materiału. Siła naciągu musi być taka, aby uzyskać pewną objętość włókien bez ich rozrywania. Tak powstała śródskórna struktura jest idealnym i naturalnym rusztowaniem podtrzymującym i wypełniającym  tkanki.

Krok trzeci

Utrwalenie

Cele etapu III

  • Zwiększenie objętości nici kolagenowej
  • Kontynuacja procesu neokolagenezy

metoda: ADURO LED

Logo dr Kasela

dr Kasela Medycyna Estetyczna
ul. Franuska 102/u3
Katowice 40-507